Tanácsadás
Milyen problémákkal fordulhat hozzám?
Szeretettel várok mindenkit, aki szeretné elmélyíteni önismeretét, mert úgy érzi vannak “vakfoltjai” és szeretne tudatosabban élni és dönteni a sodródás helyett; aki úgy érzi baráti, munkahelyi, családi vagy szerelmi kapcsolatai hiányosak, kiegyensúlyozatlanok vagy konfliktusteliek; akinek az az érzése van, hogy ugyanazokat a köröket futja újra és újra; aki azt éli meg, hogy döntéseit, tetteit a korábbi tapasztalatai olyannyira meghatározzák, hogy azok csapdájából nehéz kiszabadulni; aki önbizalomhiánnyal vagy általános bizonytalansággal küzd; akinek életében egy jelentős változás állt be, ami felborította az egyensúlyt; aki túlhajszoltnak érzi magát vagy valami más okból elvesztette az önmagával való kapcsolatot; aki tanácstalan amiatt, mert olyan visszajelzéseket kap a környezetétől, amelyekkel nem tud mit kezdeni; mindenkit, aki úgy érzi, hogy nem úgy van jelen az életében, ahogyan lenni szeretne.
Gyakorló kétgyerekes anyaként és nevelési kérdésekben jártas szakemberként is tisztában vagyok a szülői szerepből fakadó sokrétű nehézségekkel. Nyitott szívvel várom olyan szülők megkeresését is, akiknek a gyermekneveléssel vagy saját szülőségükkel kapcsolatban merülnek fel kérdései.
Aktuálisan kizárólag online fogadom a hozzám fordulókat.
Az online tanácsadás jellegzetességei
Az online segítségnyújtás ma már széles körben elterjedt, hatékony pszichológiai ellátási forma. Az ugrásszerű technológiai fejlődésnek köszönhetően azok számára is lehetővé tette a pszichológia segítség elérését, akik életvitelük, időbeosztásuk vagy lakhelyük jellegzetességei miatt a személyes találkozót nem tudták megoldani. Habár a távterápia kétségtelenül sajátos terápiás forma, hiszen a személyes jelenlét hiánya miatt a használható módszerek terét némileg lecsökkenti, azonban az online pszichológiai konzultáció tartalmá-ban, mélységében vagy menetében nem különbözik a személyes tanácsadási formától. A vizsgálatok szerint a terápia hatékonysága független a kapcsolat élő vagy online jellegétől, ám fontos megjegyezni, hogy nem végezhető online terápia keretében a súlyos pszichiátriai kórképekkel küzdők kezelése. Az online terápia továbbá nem javasolt öngyilkossági gondolatokkal küzdők és súlyos krízishelyzetben lévők esetében. Ha ilyen problémákkal küzd, keresse fel a körzeti pszichiátriai gondozót vagy krízisintervenciós ambulanciát.
Kiknek különösen kedvező ez a konzultációs forma?
Vidéken élőknek, akik számára nehezen elérhető a megfelelő szakember.
Külföldön élőknek akik anyanyelvünkön szeretnének segítséget kapni.
Kisgyerekes szülőknek, akiknek nehezen megoldható a személyes találkozás.
Akik mozgásukban akadályozottak vagy lelki okok miatt nehezen mozdulnak ki.
Akik számára az online kapcsolat “diszkrétebb” jellege előnyt jelent.
Akik gyakran vannak úton vagy nagyon sűrű az időbeosztásuk.